23 listopada w klasie 3a

W tym dniu uczniowie klasy 3a wyruszyli w podróż do Warszawy. Cel wyjazdu: zwiedzanie Zamku Królewskiego, dawnej siedziby królów polskich.

Uczniowie rozpoczęli w tym dniu swoją przygodę od przejazdu pociągiem  z Pilawy do Warszawy-Powiśle. Spacerowali Nowym Światem  oglądając m.in. Pałac Prezydencki, Uniwersytet Warszawski, Pomnik Kopernika i Adama Mickiewicza. Zwiedzili Zamek Królewski z przewodnikiem oraz obejrzeli film w 3D o  historii zamku. Dodatkową atrakcją było oglądanie świątecznych dekoracji, które przypominają o zbliżających się świętach Bożego Narodzenia. W Warszawie dzieci miały okazję jechać tramwajem oraz Metrem. Wrócili pociągiem Inter City.

Dzień na wycieczce upłyną szybko i był dla uczniów pełen atrakcji. Dzięki zaangażowaniu i pomocy rodziców to była bardzo udana wycieczka.

Beata Dąber

23 listopada w klasie 3a