BIJEMY REKORD W PIERWSZEJ POMOCY

16 października 2019 roku w Europejskim Dniu Przywracania Czynności Serca w naszej szkole już po raz drugi zorganizowane zostało wydarzenie  „BIJEMY REKORD W PIERWSZEJ POMOCY”.  Naszym celem było wspólne promowanie nauki  udzielania pierwszej pomocy.

Podczas REKORDU finaliści VIII Konkursu Ratujemy i Uczymy Ratować z klasy II b- Hania i Jagoda, Staś i Tymon pokazali, jak należy prawidłowo wykonać cykl resuscytacji.

Uczniowie naszej szkoły zostali podzieleni na grupy i  pod okiem nauczycieli oraz uczennic z klas VIII wykonywali w przewidzianym czasie po 2 cykle RKO. Podczas Wydarzenia można było sprawdzić swoją wiedzę z zakresu pierwszej pomocy.

Organizatorem ogólnopolskim była Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która finansuje i wyposaża szkoły w sprzęt w ramach programu Ratujemy i Uczymy Ratować.

Organizatorzy: M.Zawadzka, A. Osiak, A.Burno, A. Wawrzyniak, B.Urbańska, D. Zieliński

BIJEMY REKORD W PIERWSZEJ POMOCY