Code Week 2021 wystartował!

W dniach od 18 do 22 października 2021 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w projekcie edukacyjnym CODE WEEK 2021, który został zorganizowany w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania. Głównymi celami  projektu było:  rozwijanie algorytmicznego myślenia, pobudzanie kreatywności, rozwijanie zainteresowań programowaniem i algorytmiką, rozwijanie współpracy w zespole.
W ramach lekcji informatyki uczniowie programowali edukacyjnego robota, kodowali obrazy w arkuszu kalkulacyjnym oraz wykorzystywali internetową grę edukacyjną, dzięki której mogli rozwijać umiejętności programistyczne. Po raz kolejny dzieci miały również kodowaną matematykę. Ćwicząc różne działania matematyczne (dodawanie i odejmowanie pisemne, potęgowanie) i dochodząc do prawidłowych wyników, odkrywały odpowiednie kody, z których później powstawały ciekawe kompozycje graficzne.
Nauka kodowania pomaga nam zrozumieć szybko zmieniający się świat. Zajęcia, w których uczestniczyli uczniowie pozwoliły na rozwój umiejętności kodowania i myślenia komputerowego, po to, aby odkrywać nowe pomysły i wprowadzać ciekawe innowacje w przyszłości.

Code Week 2021 wystartował!