CODE WEEK 2022

W dniach od 17 do 21 października 2022 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w projekcie edukacyjnym CODE WEEK 2022, który został zorganizowany w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania. Głównymi celami  projektu było:  rozwijanie algorytmicznego myślenia, pobudzanie kreatywności, rozwijanie zainteresowań programowaniem i algorytmiką, rozwijanie współpracy w zespole.

W ramach lekcji informatyki, wykorzystując nowe pomoce dydaktyczne z projektu #LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI, uczniowie programowali edukacyjnego robota. W tym roku skoncentrowaliśmy się na programowaniu wyświetlacza ledowego oraz programowaniu ruchów. Uczniowie stworzyli wiele ciekawych programów uzyskując wspaniałe efekty graficzne. Po raz kolejny dzieci miały również kodowaną matematykę. Rozwiązując różne zadania matematyczne i dochodząc do prawidłowych wyników – odkrywali odpowiednie kody, z których później powstawały ciekawe kompozycje graficzne.

Podczas zajęć z kodowania uczniowie  wykazali się ogromną kreatywnością. Radość z tworzenia czegoś nowego wyzwalała w nich chęć  odkrywania tego, co nieznane. Mamy nadzieję, że ćwiczone umiejętności pozwolą im w przyszłości odkrywać nowe pomysły i wprowadzać innowacyjne rozwiązania w różnych dziedzinach naszego życia.

 

CODE WEEK 2022
Skip to content