DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. ORŁA BIAŁEGO W MICHAŁÓWCE

Jeśli człowiek pragnie być szczęśliwy,
powinien nie tylko dążyć do szczęścia własnego,
ale również do szczęścia tej społeczności,
do której należy i do szczęścia bliźnich, którzy ją tworzą.

Ernest Haeckel

W piątek 14 października 2022r. o godz.11:00 w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Michałówce rozpoczęły się gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej. Głównymi celami spotkania było uczczenie Dnia Edukacji Narodowej – święta wszystkich pracowników oświaty, zwrócenie uwagi na rolę szkoły, nauczycieli w życiu człowieka oraz integracja gminnej społeczności szkolnej.

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Orła Białego Agnieszka Szczypek oraz Wójt Gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk powitali zebranych gości. Następnie uczniowie klas ósmych, wspomagani przez szósto i piątoklasistki, zaprezentowali wzruszający spektakl pt. Kochaj świat, kochaj życie, carpe diem! Recytując fragmenty literatury oraz śpiewając piękne piosenki, młodzież przypomniała, jak ważny jest zawód nauczyciela, jako osoby wskazującej wartości w życiu najważniejsze, piękno przyrody i niosącej zainteresowanie otaczającym nas światem. Uczniów przygotowały nauczycielki szkoły w Michałówce – Ewa Czajka, Katarzyna Flisek, Anna Kuszpit-Całka, Paulina Jaworska, Nina Borkowska (muzyka, chór), Monika Mikulska (dekoracja).

Następnie Wójt Gminy Garwolin wręczył Nagrody Wójta nauczycielom oraz dyrektorom z placówek naszej gminy. Nagrody Dyrektora swoim pracownikom wręczyła również Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Orła Białego.

Nie zabrakło ciepłych słów skierowanych przez zaproszonych gości w stronę pracowników oświaty. Wśród przemawiających znaleźli się: poseł na sejm RP Grzegorz Woźniak, prezes ZNP oddziału w Garwolinie Halina Poszytek, proboszcz parafii w Miętnem ks. ppłk Grzegorz Kamiński oraz radni Rady Gminy Garwolin, rodzice z Rady Rodziców SP w Michałówce, a także organizatorzy uroczystości.

Gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej zakończyło integracyjne spotkanie przy kawie i słodkim poczęstunku.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Michałówce zaprezentowali spektakl całej szkolnej społeczności w poniedziałek 24 października.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. ORŁA BIAŁEGO W MICHAŁÓWCE