Gminny Dzień Edukacji Narodowej w Michałówce

Gospodarzem tegorocznych obchodów Dnia Edukacji Narodowej był Zespół Szkół w Michałówce. Uroczystość odbyła się w poniedziałek 17 października. Na zaproszenie pana Wójta Marcina Kołodziejczyka oraz pani Dyrektor Agnieszki Szczypek odpowiedzieli: poseł ziemi garwolińskiej pan Grzegorz Woźniak, pani poseł Stanisława Prządka, Starosta Powiatu Garwolińskiego pan Marek Chciałowski, Przewodnicząca Rady Gminy Iwona Pluta, radni panowie Paweł Wirtek i Tadeusz Gora, Proboszcz Parafii w Miętnem ksiądz Jerzy Janowski, Prezes oddziału ZNP w Garwolinie pani Halina Poszytek, były Wójt pan Tomasz Łysiak, Aspirant Danuta Kalinowska z zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie, Prezes firmy Lechpol pan Zbigniew Leszek, Prezes firmy Rammit pani Maria Wawrzyniak  , jak również dyrektorzy szkół, przedszkoli i placówek kulturalno-oświatowych z gminy Garwolin.

Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor Agnieszka Szczypek, która serdecznie przywitała przybyłych i zaprosiła do obejrzenia programu artystycznego, przygotowanego na tę okazję przez uczniów klas III gimnazjum pod czujnym okiem pań Małgorzaty Gałązki i Niny Borkowskiej. Uczniowie w humorystyczny sposób przedstawili uroki pracy nauczyciela we współczesnej szkole. Aplauz wśród publiczności wywołał występ szkolnego chóru.

Następnie głos zabrał pan Wójt Marcin Kołodziejczyk, który podkreślił niezwykłą wartość pracy pedagogów „We współczesnym świecie bycie dobrym nauczycielem jest niezwykle trudne. Do wielu podstawowych obowiązków co roku dodawane są kolejne, szczególnie związane z koniecznością dostosowania dokumentacji do zmieniających się przepisów. Potraficie sprostać wzrastającym względem Państwa wymaganiom, zarówno władz samorządowych, rodziców czy nawet samych uczniów. Własnym przykładem pokazujecie uczniom, jak poradzić sobie w świecie, który wymaga od nas coraz więcej”. Po życzeniach zostały wręczone Nagrody Wójta Gminy Garwolin dla dyrektorów i  nauczycieli, którzy w minionym roku szkolnym wyróżnili się szczególnymi osiągnięciami zawodowymi. Uroczystość stała się również okazją do wręczenia Nagród Dyrektora Szkoły nauczycielom osiągającym znaczące wyniki w pracy dydaktyczno–wychowawczej oraz pracownikom administracji i obsługi Zespołu Szkół w Michałówce. Rozdaniu dyplomów towarzyszyło wręczenie gratulacyjnych róż.

Część oficjalna była okazją do wystąpień okolicznościowych zaproszonych gości. Głos zabrali pan Grzegorz Woźniak, pani Stanisława Prządka, pan Marek Chciałowski, ksiądz proboszcz Jerzy Janowski, pani Halina Poszytek, panTomasz Łysiak oraz przewodnicząca Rady Rodziców pani Magdalena Erdman-Rękawek. Wszyscy podkreślali, jak ważną rolę pełnią w życiu młodych ludzi nauczyciele i wychowawcy, jak odpowiedzialna jest misja, którą pełnią. Nauczyciele przyjmowali podziękowania za trud wkładany w wychowanie młodych pokoleń Polaków oraz życzenia sukcesów w życiu osobistym i zawodowym, wytrwałości oraz satysfakcji.

.

Gminny Dzień Edukacji Narodowej w Michałówce