Nasza szkoła w Finale VIII Ogólnopolskiego Konkursu „Ratujemy i Uczymy Ratować”

W czerwcu w Warszawie odbędzie się Finał Konkursu RUR,
w którym o miano najlepszych młodych ratowników rywalizować będzie czwórka uczniów klas I-III naszej szkoły.

Od 14 stycznia wykonywaliśmy zadania konkursowe, do których zaproszeni byli, zgodnie z regulaminem, również starsi uczniowie. Dzięki pomysłowości Julki Kowalskiej, Oli Przybysz i Eweliny Teperek
z klasy VII b oraz dziewczynek z klasy Ib nasze zadanie konkursowe w formie plakatu, zostało zauważone i razem ze 180 innymi szkołami znaleźliśmy się w półfinale.

Zadaniem w II etapie było stworzenie pomocy edukacyjnej do nauki pierwszej pomocy. Uczniowie klasy I b postawili na układankę- domino z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Prototyp pomocy edukacyjnej przetestowaliśmy i dzięki temu utrwaliliśmy takie pojęcia jak: resuscytacja, defibrylator, fantom, pozycja boczna ustalona itp.

17 maja 2019 roku nastąpiło rozstrzygnięcie II etapu.  Jesteśmy
w gronie 15 wyróżnionych szkół, które dzięki pomysłowości, kreatywności i zaangażowaniu całej klasy stanęły na podium II etapu.

W czerwcu, nasi uczniowie będą rywalizować z innymi szkołami
w Finale, który odbędzie się w  formie gry miejskiej w Warszawie.

Bożena Urbańska

Nasza szkoła w Finale VIII Ogólnopolskiego Konkursu „Ratujemy i Uczymy Ratować”