Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

Książka nas nauczy, książka ucieszy,
Czasem zadziwi nas niemało
Albo po prostu tak rozśmieszy, jakby się dobry żart słyszało.
Książka tak mądrze nam doradza
Różne wskazówki
Wzory daje
Książka w szeroki świat wprowadza
Dalekie z nami zwiedza kraje…

Hanna Łochocka

Dnia 17 listopada 2017r. w P Szkole Podstawowej im Orła Białego odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy Ia i Ib.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie, przygotowane przez uczniów klasy Ivc. Uczniowie dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę. Nasi nowi czytelnicy otrzymali karty biblioteczne. I wreszcie przyszedł czas na zwiedzanie biblioteki szkolnej, zapoznanie się z jej regulaminem i zasadami wypożyczania, księgozbiorem, a przede wszystkim na pierwsze wypożyczenie książki. Na pewno w tym momencie radość nowych czytelników była największa.

Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej