Podsumowanie projektu edukacyjnego „Informatyka realnie”

W dniach od 3 do 7 grudnia 2018r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w projekcie edukacyjnym pod nazwą „Informatyka realnie”, który został zorganizowany w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej. Celem projektu było  przedstawienie uczniom  realnego zastosowania komputerów oraz zapoznanie z zawodami, w których wykorzystuje się technologie komputerowe i informacyjne.

Podczas zajęć dzieci mogły poznać programy do obróbki zdjęć, do tworzenia filmów animowanych, jak również gier komputerowych. Uczniowie klas starszych uczestniczyli w spotkaniu z grafikiem komputerowym, podczas którego mogli usłyszeć i zobaczyć czym zajmuje się osoba wykonująca ten zawód.

W ramach projektu, grupa dwudziestu uczniów miała okazję odwiedzić Instytut Informatyki na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach. Na uczelni dzieci zwiedzały serwerownię oraz uczestniczyły w zajęciach z robotyki i drukarki 3D. Będąc w Siedlcach zobaczyły również studio nagrań w Katolickim Radiu Podlasie.

Projekt pokazał uczniom ogromne możliwości zastosowania komputerów i uświadomił, że urządzenia te są tylko narzędziem pomocnym w naszym codziennym życiu – nauce i pracy zawodowej.

Autor projektu – Stanisław Poświata

Podsumowanie projektu edukacyjnego „Informatyka realnie”