Sprawozdanie z konkursu ,,Na najładniejszą Gwiazdę Betlejemską”

W naszej szkole został zorganizowany konkurs  ,,Na najładniejszą Gwiazdę  Betlejemską”

Celem konkursu było :

• przybliżenie i zainteresowanie dzieci tradycją związaną ze Świętami Bożego Narodzenia;
  • rozwijanie uzdolnień plastycznych oraz wrażliwości estetycznej dzieci i młodzieży;
  • ukształtowanie aktywnej i twórczej postawy społeczeństwa wobec sztuki oraz tradycji kulturowej związanej z obrzędami okresu Bożego Narodzenia;
  • popularyzacja twórczości utalentowanych uczniów i efektów pracy nauczycieli.

Organizatorem  konkursu była  Agnieszka Zawadka. Konkurs skierowany był do uczniów klas I – V, a prace konkursowe należało  dostarczyć do 20 grudnia 2016 r.

Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie przestrzennej pracy plastycznej gwiazdy betlejemskiej  statycznej lub ruchomej . Koniecznie należało  uwzględnić wyraźne elementy tradycji Bożego Narodzenia. Technika wykonania prac była dowolna.

Komisja   w składzie : Agnieszka Zawadka, Bożena Urbańska

oceniała: nawiązanie do tradycji, kolorystykę, nowatorstwo, dekoracyjność i ogólne wrażenie estetyczne, samodzielność wykonania.

Ogłoszenie wyników  nastąpiło po  Jasełkach  dn. 22 grudnia 2016 r. Zwycięzcy i wyróżnieni  uczniowie otrzymali  dyplomy i nagrody rzeczowe. Prace zostały  umieszczone na holu głównym szkoły.

LISTA NAGRODZONYCH:                                                    WYRÓŻNIONO:

I miejsce : Antoni Wasilewski kl. II B                                          Piotr Szczepaniak kl. IV A

I miejsce: Patrycja Piesiewicz kl. IIIB                                          Natalia Wesołowski  kl. III B

II miejsce: Dominik Michalczyk kl. IIB                                       Zuzanna Kołodziejczyk  kl. IIIB

III miejsce :Aleksandra Stępnicka kl. IIIB                                  Franciszek Cholewa  kl. IIIA

III miejsce: Wiktoria Stępień kl. VA                                             Wiktoria Bogowska   kl. VIA

Sprawozdanie z konkursu ,,Na najładniejszą Gwiazdę Betlejemską”