Sprawozdanie z prac koła przyrodniczego – „Być jak Ignacy…”

Uczniowie klas szóstych, z koła przyrodników, działający w ramach programu – „Być jak Ignacy…”, zaprezentowali młodszym uczniom postać Kazimierza Funka, odkrywcy witamin. Celem programu, polegającego na popularyzacji postaci polskich naukowców i odkrywców, jest aktywizacja młodych ludzi, motywowanie do nauki i rozwijanie postawy badacza.

14 lutego, podczas przerw i jednej lekcji, uczniowie klas 1-4 wzięli udział w konkursie wiedzy, dotyczącym odkrywcy witamin i ich roli w naszym odżywianiu. Zapoznali się również z zasadami prawidłowego żywienia. Nagrodami w konkursie były owoce i cukierki z sokiem owocowym, ufundowane przez Radę rodziców.

Materiały użyte w konkursie i pomysł akcji, zostały przygotowane podczas zajęć koła, pod opieką Jadwigi Byks.

Sprawozdanie z prac koła przyrodniczego – „Być jak Ignacy…”