Sprawozdanie z przedstawienia pt: ,,Anioły są wśród nas”

Tradycją naszej szkoły są coroczne przedstawienia bożonarodzeniowe przygotowywane przez uczniów. Pod opieką katechetki Pani Agnieszki Zawadki oraz Pani Niny Borkowskiej (odpowiedzialnej za oprawę muzyczną) w tym roku 22 grudnia 2016 r. o godz. 9.50 zostało zaprezentowane  przedstawienie pod tytułem: ,,Anioły są wśród nas”.

Głównym celem tej uroczystości było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie – aktorzy przedstawili  jasełka w wersji współczesnej, gdzie aniołowie dostają zadanie z ,,Góry” żeby znaleźć  rodzinę na święta dla osieroconej dziewczynki przebywającej w domu dziecka. Innowacyjny sposób przekazu treści spowodował, że każdy młody człowiek mógł chociaż  na chwilkę ,,dotknąć” magii Świąt. Całość dopełniały przepięknie zaśpiewane kolędy.

Całej inscenizacji przyglądali się zaproszeni Goście między innymi.: Ksiądz Proboszcz Jerzy Janowski,  Paweł Wirtek oraz Pani Magdalena Rękawek. Po przedstawieniu Pani Dyrektor wraz z Księdzem  Proboszczem złożyła wszystkim obecnym  świąteczne życzenia. Następnie rozdane zostały nagrody dla uczestników konkursu ,,Najładniejsza Gwiazda Betlejemska”. Później odbyły się wigilie klasowe. Składaniu życzeń i śpiewaniu kolęd, które słychać było na korytarzach nie było końca. I w tym świątecznym  nastroju pożegnaliśmy się aż do Nowego Roku.

Sprawozdanie z przedstawienia pt: ,,Anioły są wśród nas”