Uczniowie klas piątych na Kaszubach

W dniu 5 czerwca 2019r. uczniowie klas piątych wybrali się na 3-dniową wycieczkę na Kaszuby. Pierwszego dnia zwiedzali  Centrum Edukacji i Rozwoju Regionu w Szymbarku, w którym mogli zobaczyć: dom „do góry nogami”, najdłuższą deskę na świecie, dom Sybiraka, oryginalny wagon, w którym wywożeni byli ludzie na Syberię. Wieczorem były kolejne atrakcje – rejs łodzią po jeziorze oraz ognisko z pieczeniem kiełbasek. Kolejnego dnia udaliśmy się do Zakładu Porcelany Neclów. Tu dzieci zwiedzały warsztat i uczestniczyły w zajęciach garncarskich. Kolejnym punktem  było zwiedzanie Muzeum Kaszubskiego i upiornej kolegiaty w Kartuzach. Był również spacer z przewodnikiem  po Kościerzynie. Po kolacji był czas na sprawdzenie swoich umiejętności podczas gry w kręgle. Trzeciego dnia zwiedzaliśmy Fabrykę Porcelany Lubiana w Łubianie oraz Kaszubski Park Etnograficzny znajdujący się w miejscowości Wdzydze Kiszewskie.

Pobyt w krainie tysiąca jezior wzbogacił uczniów w nową wiedzę na temat Kaszub oraz  rozbudził zamiłowanie do przyrody i tradycji tego regionu.

Opiekunowie: Anna Osiak, Stanisław Poświata, Beata Potapska, Jolanta Kubara.

Uczniowie klas piątych na Kaszubach