UCZNIOWIE Z MICHAŁÓWKI CZARODZIEJAMI UŚMIECHU

18 grudnia 2020r. na zaproszenie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Garwolinie uczniowie Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Michałówce przedstawili jasełka bożonarodzeniowe w świetlicy w Miętnem dla osób starszych i samotnych. Zaproszeni goście mieli okazję zobaczyć  sceny narodzin Chrystusa. Publiczność  mogła podziwiać  świętego Józefa i Maryje, Trzech Króli, pasterzy, Heroda, dworzanina, ,,śmierć”, diabła oraz wróżbitę  w specjalnie przygotowanych kostiumach. Dopełnieniem przedstawienia była  niczym  z baletu  scena  ukazująca grzech pierworodny, jakiego dopuścili się pierwsi ludzie w Raju. Chcąc w pełni oddać radość z narodzenia Pana, dzieci pięknie zaśpiewały kolędy, do których grali im uczniowie na skrzypcach oraz  keyboardzie. Jasełka  w wykonaniu uczniów wprowadziły wszystkich zebranych na sali w iście świąteczny nastrój, a swoim pięknym  i oryginalnym występem podbiły serca publiczności. Kiedy artystyczna część dobiegła końca, głos zabrali organizatorzy oraz Wójt Gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk, którzy podziękowali młodym aktorom za niezwykły występ. Całość przedstawienia została przygotowana przez panią Agnieszkę Zawadkę nauczycielkę religii.

UCZNIOWIE Z MICHAŁÓWKI CZARODZIEJAMI UŚMIECHU