Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

21 listopada 2017r. uczniowie klas IV, V i VII, którzy uczęszczają na zajęcia matematyczne i informatyczne w ramach projektu „Skrzydła Wiedzy” uczestniczyli w wycieczce do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Pobyt w stolicy rozpoczął się od wspólnego posiłku – obiadu, po którym Pani przewodnik zaprowadziła nas pod pomnik Syrenki. Tu dzieci miały okazję poznać historię Warszawy oraz zdobyć informacje na temat rozwoju Centrum Nauki Kopernik.

Najważniejszym punktem  wyjazdu był oczywiście  pobyt w  Koperniku, gdzie uczniowie  zwiedzali przygotowane wystawy, poznając przy tym różne prawa fizyczne, matematyczne i chemiczne. Uczestnicząc w pokazie zorganizowanym w Planetarium mogli dowiedzieć się o Układzie Słonecznym i wyruszyć w podróż na Marsa. Obejrzeli też film animowany przygotowany w wersji 3D pt. „Na skrzydłach marzeń”, który zabrał ich na niezwykłą przygodę, z nauka i historią lotnictwa –  pozwalającą szybować balonem, sterowcem i samolotem.

Pobyt w Centrum Nauki Kopernik dostarczył  uczestnikom wycieczki dużą dawkę wiedzy i pozytywnych emocji. Był to mile spędzony czas w przestrzeni, która inspirowała uczniów do obserwacji, doświadczania, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi.

Opiekunowie: Anna Czarnecka, Małgorzata Gałązka, Stanisław Poświata

Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie