Wycieczka do Warszawy klas trzecich

W czwartek 9 lutego 2017 roku uczniowie klasy IIIa i IIIb Szkoły Podstawowej w Michałówce wraz z wychowawcami p. Grażyną Błażejczyk i p. Beata Dąber oraz pielęgniarką szkolną p. Małgorzatą Mikulską wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem programu był Teatr Baj, który zachwycił nas swoją nową premierową sztuką pt: „Przygody kota Filemona”. Była to adaptacja przygód sprytnego, małego kotka Filemona. Sztuka bardzo udana, pełna ciekawych zwrotów akcji, zaskakujących rozwiązań scenicznych, barwnych postaci oraz wspaniałej muzyki, a szczególnie wpadający w ucho motyw, gdy na scenie pojawiali się dziadek z babcią. Po obejrzeniu sztuki uczniowie brali udział w warsztatach teatralnych prowadzonych przez aktorów tego teatru.  Dzieci poznały różne rodzaje lalek teatralnych: kukłę, pacynkę, jawajkę, marionetkę. Pod okiem aktorów lalkarzy sami próbowali trudnej sztuki animacji. Kolejnym etapem wycieczki była wizyta w gmachu Telewizji Polskiej przy ul. Woronicza w Warszawie. Z przewodnikiem zwiedzali siedzibę Telewizji Polskiej od kuchni, studia telewizyjne, pomieszczenia reżyserskie. Ostatnim punktem programu wycieczki dla rozładowania energii był plac zabaw dla dzieci „ELDORADO”. Wizyta w świecie kulek, zjeżdżalni i torów przeszkód była niesamowitą atrakcją dla naszych uczniów. Zabawa zakończyła się degustacją pizzy. Mimo mroźnego dnia dzieci wróciły z wycieczki szczęśliwe i pełne wrażeń.

Organizatorzy wycieczki: p.Grażyna Błażejczyk i p. Beata Dąber.

Wycieczka do Warszawy klas trzecich