Wycieczka do Woli Okrzejskiej i Woli Gułowskiej

W dniu 6.11.2018r. uczniowie klas piątych udali się na wycieczkę, która pięknie wpisała się w obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Pierwszym punktem naszej wyprawy było Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Gułowskiej, gdzie dzieci uczestniczyły w lekcji muzealnej oraz zwiedzały wystawy poświęcone temu wybitnemu pisarzowi. Na terenie muzeum przygotowana była kolejna atrakcja – ognisko z pieczeniem kiełbasek. Następnie udaliśmy się na Kopiec Henryka Sienkiewicza w Okrzei, a później do Woli Gułowskiej. Tu odwiedziliśmy Muzeum Czynu Bojowego Kleberczyków. Kolejna lekcja wprowadziła uczniów w tematykę wydarzeń, które dotyczyły kampanii wrześniowej 1939 roku. Z wielką uwagą uczniowie słuchali opowieści o dzielnych żołnierzach generała Franciszka Kleeberga. Oglądali też militaria zgromadzone w nowoczesnym, multimedialnym muzeum. Ostatnim punktem wycieczki było Sanktuarium Matki Bożej Patronki Żołnierzy Września 1939r. w Woli Gułowskiej.

Wycieczka była wspaniałą okazją do rozbudzania w uczniach zamiłowania do literatury oraz kształtowania postaw patriotycznych.

Opiekunowie: Anna Osiak, Stanisław Poświata, Beata Potapska, Jolanta Kubara, Małgorzata Mikulska

Wycieczka do Woli Okrzejskiej i Woli Gułowskiej