Zajęcia plastyczno-integracyjne w Łucznicy

Uczniowie klas 5a, 5b oraz 6 mieli okazję uczestniczyć 6 października w bardzo ciekawych zajęciach w Akademii Łucznica.

Piękna pogoda, słońce, jesienne liście i niesamowity dworek w Łucznicy już na powitanie wzbudziły w uczniach pozytywne emocje i dobre humory. Wszyscy zebrani wraz z opiekunami z niecierpliwością czekali na realizację zaplanowanego programu. Podzieleni na grupy uczniowie wzięli bowiem tego dnia udział w warsztatach z wytwarzania naczyń glinianych, własnoręcznego tworzenia ozdób (lub zabawek dla kotów) z filcu. Dowiedzieli się, czym jest makrama i przy użyciu splotu płaskiego wykonywali bransoletki lub breloczki. Malowali również wspaniałe ozdoby inspirowane naturą (np. liście) lub własnymi zainteresowaniami na płóciennych torbach.

Wszystkie zajęcia rozbudzały piąto- i szóstoklasistów twórczo, rozwijały ich uzdolnienia plastyczne, zmniejszały napięcie, ale przede wszystkim integrowały i sprawiały olbrzymią satysfakcję.

Podsumowaniem warsztatów i dopełnieniem tego pięknego dnia było wspólne ognisko. Wszyscy uczestnicy wyjazdu wrócili do domu z wyrobami własnych rąk, które na pewno pozostaną miłą pamiątką.

Bardzo dziękujemy prowadzącym zajęcia oraz Akademii Łucznica za gościnę i twórczą atmosferę.

Zajęcia plastyczno-integracyjne w Łucznicy