„Informatyka realnie” w naszej szkole

W dniach od 9 do 13 grudnia 2019 roku w Szkole Podstawowej w Michałówce, w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej, realizowany był projekt edukacyjny  „Informatyka realnie”. Jego celem było zwrócenie uwagi uczniów na realne zastosowanie sprzętu komputerowego i nowych technologii cyfrowych, poznanie zawodów informatycznych, rozbudzanie zainteresowania programowaniem i mechatroniką, a także rozwijanie  kreatywności i współpracy w zespole.

Podczas  lekcji informatyki i techniki uczniowie dzielili się informacjami na temat wykorzystywania sprzętu komputerowego przez ich rodziców w codziennej pracy zawodowej, poznawali  pracę grafika komputerowego i programisty, tworzyli ciekawe kompozycje graficzne i krótkie filmy animowane, kodowali grę w środowisku Scratch, budowali modele robotów z materiałów odpadowych wykazując się przy tym pomysłowością  i kreatywnością oraz pogłębiali wiedzę na temat budowy i zastosowania tych maszyn. Korzystali także z przygotowanej na głównym holu „strefy robotów”, gdzie mogli  uczyć się kodowania oraz programowania wykorzystując  ozoboty i  roboty edukacyjne .

Był to dla naszych uczniów tydzień pełen pozytywnych emocji i niezapomnianych wrażeń. Nauka przez zabawę w „strefie robotów” dawała dzieciom wiele radości. Dużo satysfakcji mieli również animatorzy – uczniowie, którzy z pełnym oddaniem prowadzili poszczególne sektory, udzielali instruktażu, chętnie dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem.  Mamy nadzieję, że projekt ten pozwolił uczniom doświadczyć  realnego zastosowania  komputerów i technologii cyfrowych.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy włączyli się w przygotowanie i realizację tego projektu.

Organizatorzy przedsięwzięcia: Bożena Urbańska, Agnieszka Burno, Stanisław Poświata

„Informatyka realnie” w naszej szkole