Tydzień Bezpiecznego Internetu

W dniach od 24 do 28 lutego 2020 roku w Szkole Podstawowej w Michałówce realizowany był projekt edukacyjno – wychowawczy pod nazwą „Tydzień Bezpiecznego Internetu”. Przedsięwzięcie wpisane było w ogólnoświatową akcję – „Dzień Bezpiecznego Internetu”, która w tym roku odbyła się w dniu 11 lutego. Jest ona obchodzona od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej. W 2020 roku odbyła się pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.

Głównym celem naszej inicjatywy było propagowanie wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat bezpiecznego dostępu do zasobów internetowych oraz promocja pozytywnego wykorzystania internetu.

W ramach lekcji informatyki uczniowie wykonywali plakaty oraz oglądali filmy edukacyjne, dzięki którym mogli poznać różne zagrożenia wynikające z nieznajomości zasad  dotyczących korzystania z sieci oraz sposoby uniknięcia tych niebezpieczeństw. Ponadto podczas zajęć wskazywaliśmy pozytywne zastosowania internetu oraz promowaliśmy tolerancję i tworzenie kultury zrozumienia.

Przedsięwzięcie  uwrażliwiło naszych uczniów na problematykę  bezpiecznego korzystania  z internetu. Dzieci otrzymały kolejną dawkę wiedzy, dzięki której będą mogły czuć się bezpiecznie korzystając z różnych możliwości, jakie daje im obecnie sieć.

Realizatorzy przedsięwzięcia: Stanisław Poświata, Agnieszka Burno

Tydzień Bezpiecznego Internetu