II Gminny Konkurs Plastyczny o św. Janie Pawle II pt.: ,, Jan Paweł II-Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”

Dnia 11 marca 2024 roku odbył się pierwszy etap Gminnego Konkursu Plastycznego poświęconego postaci Jana Pawła II, zorganizowanego przez Szkołę Podstawową imienia świętego Jana Pawła II w Woli Rębkowskiej. Uczestniczyli w nim uczniowie klas trzecich, prezentując prace związane z życiem i działalnością Jana Pawła II. Komisja Konkursowa wybrała trzy najlepsze prace, które reprezentowały szkołę na etapie gminnym. Laureatami tego etapu zostali: Franciszek Zawadzki (kl.IIIB), Zofia Skorupa (kl.IIIA) oraz Adam Mucha (kl.IIIB).
W etapie gminnym, który odbył się 22 marca 2024 roku w siedzibie Szkoły Podstawowej imienia św. Jana Pawła II w Woli Rębkowskiej, Komisja miała trudne zadanie wyłonienia zwycięzcy spośród prac z pięciu szkół podstawowych z terenu Gminy Garwolin. Komisja jednogłośnie zdecydowała przyznać pierwsze miejsce uczennicy naszej szkoły, Zofii Skorupie z klasy IIIA, za jej wyjątkowe spojrzenie na temat konkursu oraz mistrzowskie wykonanie.
Laureatka otrzymała pamiątkowy dyplom oraz nagrodę rzeczową, a jej praca i prace innych uczestników zostały dodatkowo wyróżnione i eksponowane w szkole, by inspirować kolejne roczniki uczniów. Rozdanie nagród nastąpiło w Szkole Podstawowej w Woli Rębkowskiej im. św. Jana Pawła II na sali gimnastycznej w dniu 05 kwietnia 2024 roku.