Kreatywne warsztaty w klasach I-III

3 marca 2017 roku uczniowie klas I-III edukacji wczesnoszkolnej brali udział w warsztatach z odlewów gipsowych. Zajęcia odbywały się w grupach i trwały około 50 minut. Każde dziecko kończyło warsztaty z kompletem 4 odlewów.

Warsztaty z gipsem w roli głównej to kreatywne tworzenie. Dzieci podczas zajęć poznały cały proces powstania odlewów począwszy od przygotowania masy gipsowej po suche odlewy . Warsztaty gipsowe to forma edukacji pozwalająca na rozwijanie zdolności plastycznych, rozwijają sprawność manualną, orientację przestrzenną, uczą kreatywnego myślenia. Są  także pomysłem dla dalszych zajęć edukacyjnych podczas których będą malować i zdobić gotowe odlewy.

Grażyna Błażejczyk

Kreatywne warsztaty w klasach I-III