Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa

Dni 11-19 maja 2023r. Wojewoda Mazowiecki oraz Mazowiecki Kurator Oświaty ogłosili Mazowieckim Tygodniem Bezpieczeństwa. W związku z tym, 15 maja 2023r. do naszej szkoły zaprosiliśmy przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie sierż. szt. Karolinę Lipiec  oraz  asp. Tomasza Pytlarczyka. Wsparciem dla działań Policji było zaproszenie przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej w Miętnem, której towarzyszyła Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, składająca się z uczniów naszej szkoły. Druhów Strażaków reprezentowali w 100% absolwenci naszej placówki: Panowie Tomasz Lewandowski, Patryk Kocyk, Piotr Konieczny, Michał Nitka, Kacper Mikulski, Pani Katarzyna Zaręba. Młodzieżową Drużynę Pożarniczą reprezentowali: Cezary Piesio, Amelia Mikulska, Eliza Mikulska, Maja Piesio, Jakub Zając, Marcin Siwek, Maja Gadoś, Igor Wielgosz.

W ramach przeprowadzonych działań, przedstawiciele Policji omówili  zasady bezpieczeństwa w  ruchu drogowym z uwzględnieniem poszczególnych grup wiekowych, podstawowe, obowiązkowe wyposażenie rowerów, poruszanie się hulajnogami, oznakowanie uczestników ruchu drogowego. Dodatkową atrakcją była możliwość spojrzenia na świat przez alko-gogle.

Druhowie Strażacy zapoznali uczniów z umundurowaniem strażaka, który przystępuje do akcji gaszenia pożaru, zachowaniem się w momencie dostrzeżenia sytuacji zagrażającej życiu i zdrowiu ludzi lub zwierząt, postępowaniem w miejscu prowadzenia działań ratowniczych. Dodatkowym, cennym elementem spotkania był pokaz udzielania pierwszej pomocy, wykonania RKO z udziałem Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Finaliści Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, uczniowie klasy piątej, Michał Wąsik i Maciej Szyćko zaprezentowali swoje umiejętności jazdy na rowerze, które doprowadziły ich do zwycięstwa.

Zwieńczeniem naszych działań była możliwość przymierzenia elementów umundurowania i zrobienie sobie pamiątkowego zdjęcia.

Dzień Bezpieczeństwa zorganizowany w naszej szkole był okazją do zapoznania się z przepisami prawa związanymi z szeroko pojętym bezpieczeństwem dzieci i młodzieży, ale także możliwością bezpośredniego kontaktu ze służbami mundurowymi i elementami ich umundurowania.

Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa
Skip to content