Rozpoczęcie roku szkolnego 2016-2017

Zgodnie z planem 1 września po mszy świętej uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół zebrali się na placu przy szkole, aby wspólnie powitać nowy rok szkolny. Naszą tradycją jest, że współorganizatorami rozpoczęcia roku są szóstoklasiści. Po uroczystym odśpiewaniu hymnu i wprowadzeniu sztandaru Szkoły Podstawowej im. Orła Białego głos zabrali uczniowie. Swój występ rozpoczęli od humorystycznej scenki, pokazującej pierwszą powakacyjną lekcję, podczas której każdy opowiada o wakacyjnych przygodach. Następnie narratorzy przypomnieli ważne wydarzenia związane z datą 1 września, zaś recytatorzy deklamowali wiersze o odwadze. Przy dźwiękach znanej piosenki „Orła cień” głośno wybrzmiały słowa „Drzewka pokoju”. Przedstawienie zorganizowano w myśl motta „Świat jest podtrzymywany oddechem dzieci spieszących do szkoły”. Po zakończeniu części artystycznej głos zabrała pani dyrektor Agnieszka Szczypek, która serdecznie powitała zebranych. W swoich słowach nakreśliła ogólne cele, jakie stoją przed uczniami i nauczycielami, poinformowała o ważnych (szczególnie dla szóstoklasistów) zmianach, przedstawiła nowych nauczycieli i odczytała nazwiska wychowawców każdej klasy. Na zakończenie pani Dyrektor życzyła wszystkim wielu sukcesów i radości płynącej z uczenia się, „aby nauka stała się darem, a nie przykrym obowiązkiem”. Po przemówieniu pani Dyrektor i wyprowadzeniu sztandaru uczniowie udali się z wychowawcami na pierwszą godzinę wychowawczą.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016-2017