Sprawozdanie z obchodów rocznicy nadania imienia Orła Białego Szkole Podstawowej w Michałówce

Dnia 24.05.2016r. odbyła się uroczysta akademia zorganizowana z okazji obchodów rocznicy nadania imienia Orła Białego Szkole Podstawowej w Michałówce. Apel został przygotowany przez uczniów klas: pierwszych szkoły podstawowej, 4a, 4b, I A i III B gimnazjum, pod opieką pań: Pauliny Jaworskiej, Jadwigi Byks, Agnieszki Płatek, Beaty Leszko oraz Bożeny Urbańskiej. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego, odśpiewaniu hymnu szkoły młodzi aktorzy przypomnieli zgromadzonej publiczności legendę o założeniu państwa polskiego, a także powstaniu naszego godła. Ponadto uczniowie pięknie recytując utwory poetyckie poświęcone patronowi naszej szkoły, wykonując pieśni patriotyczne, prezentując wizerunki Orła Białego-godła zmieniającego się na przestrzeni dziejów, uświadomili społeczności szkolnej, że Zespół Szkół w Michałówce – „mała ojczyzna” posiada patrona-opiekuna, którym może się szczycić i być dumna, brać przykład i czerpać siły. Występ podobał się zgromadzonej publiczności, która nagrodziła artystów gromkimi brawami.