Sprawozdanie z przedstawienia

W Kościele Katolickim listopad to czas wspomnień dawnych i współczesnych świętych. Szczególnie  tych ,którzy za życia byli przykładami do naśladowania i orędownikami Boga. W sposób szczególny wspominamy naszego Rodaka Jana Pawła II. „Bądźcie świadkami miłosierdzia”- to hasło przewodnie  XVI Dnia Papieskiego, które nawiązuje do kościelnego Roku Miłosierdzia ogłoszonego przez Papieża Franciszka. Jednym z głównych wymiarów pontyfikatu św. Jana Pawła II było ukazanie światu Boga bogatego w miłosierdzie. Te obchody mają skłaniać nas wszystkich do tego ,abyśmy to miłosierdzie nieśli drugiemu człowiekowi. Dlatego nasi uczniowie klasy VB dnia 7 listopada 2016r. w świetle Jego nauki  przygotowali przedstawienie pt:,, O dziewczynce ,której Papież Jan Paweł II przywrócił nadzieję.”  Wystąpienie uświetniła młoda skrzypaczka Aleksandra Przybysz, która zagrała pięknie na skrzypcach utwór stanowiący oprawę muzyczną dla recytowanych wierszy.

Inscenizacja ukazała, że każdy człowiek oczekuje miłosierdzia. Przedstawienie  to uświadomiło zebranym ,że nasza pomoc potrzebna  jest w najbliższym środowisku oraz w odległych zakątkach świata. Zachęciła ,abyśmy wydostali się z letargu nieczułości i koncentracji na sobie i wyszli na spotkanie drugiej osoby, niosąc dobroć i czułość Boga.

Po  przedstawieniu zabrała głos Pani Dyrektor Agnieszka Szczypek skłaniając  uczniów do refleksji i próby odpowiedzi na pytania o nasze czyny. Następnie podziękowała organizatorom : uczniom klasy VB oraz pani Agnieszce Zawadce .Potem zostały wręczone nagrody i dyplomy uczestnikom konkursu ,,Najładniejszy Różaniec”.

Sprawozdanie z przedstawienia