Wycieczka do Warszawy – klasa Ia i Ic

W piątek 17 czerwca ze wspaniałym humorem oraz chęcią poznania nowych miejsc klasa I a i I c wyruszyła w podróż do Warszawy. W trakcie podróży opiekunowie przeprowadzili z uczniami pogadankę na temat zasad bezpieczeństwa, które obowiązują podczas wyprawy. Pilot naszej wycieczki nieustannie „zasypywał” uczniów mnóstwem ciekawostek oraz konkursów, które przyczyniły się do uważnego słuchania. Po dotarciu do stolicy, udaliśmy się pod Pałac Kultury i Nauki. Czas wolny przeznaczyliśmy na krótki odpoczynek po podróży oraz spożyciu posiłku. Następnie cała grupa pod opieką wychowawców udała się do Teatru Lalka. Grupa została bardzo serdecznie przywitana przez pracowników teatru. Mieliśmy okazję obejrzenia wystawy „Podziemne życie lalek”. Ekspozycja zlokalizowana w piwnicach zawiera lalki teatralne z lat 1955-2005. Wszystkie lalki zostały wykonane przez wybitnych polskich scenografów. Wspólnie poznaliśmy różne rodzaje lalek oraz dowiedzieliśmy się z czego, a także w jaki sposób są wykonywane. Przewodnik oprowadzający nas po muzeum zaprezentował jak należy poruszać lalkami, aby „ożyły” na scenie i były wiarygodne w swojej grze. Kolejnym miejscem, które zwiedziliśmy były kulisy teatru wraz z garderobą aktorów i pracowniami: lalkarską, konstruktorską. Moc zapewnionych wrażeń przyczyniła się do utraty sił, jednak bardzo szybko je zregenerowaliśmy posiłkiem zabranym ze sobą z domu. Kolejnym etapem podróży był zespół pałacowo-ogrodowy w Warszawie założony w XVIII wieku przez Stanisława Augusta Poniatowskiego. Panująca aura umożliwiła nam zwiedzanie Łazienek Królewskich w towarzystwie osób ucharakteryzowanych w sposób przedstawiający ubiór z czasów panowania ostatniego króla Polski. Uczniowie zostali podzieleni na 3 grupy, a następnie zapoznani z zasadami gry, w której bardzo chętnie wzięli udział. Lider każdej z grup otrzymał monety z epoki stanisławowskiej, potrzebne do zapłaty za informację oraz produkt spożywczy. Osoby z którymi mieliśmy okazję się spotkać opowiadały nam różne ciekawostki, a także zlecały wykonanie zadań, które wywołały na twarzach dzieci piękne uśmiechy. Wykonując poszczególne zadania, zdobywaliśmy produkty konieczne do sporządzenia ulubionej potrawy króla Stanisława, która ma zostać podana na słynnym obiedzie czwartkowym. Zakończenie gry zostało podsumowane wręczeniem nagród w postaci broszki i torebek wypełnionych przysmakami dla wiewiórek. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem wypatrywały wiewiórek oraz innych mieszkańców parku tj.: pawi, gołębi, kaczek i wron, które chętnie karmili. Uczniowie po spacerze ścieżkami oraz alejkami wśród drzew, krzewów i kwiatów, zjedli pyszne gofry na łonie natury. Po zakończeniu zwiedzania udaliśmy się do autokaru i wyruszyliśmy w drogę powrotną do Michałówki.

Opiekunowie: Leszko Beata, Płatek Agnieszka, Mikulska Małgorzata, Karbowska Anna

Wycieczka do Warszawy – klasa Ia i Ic