Wycieczka – warsztaty integracyjne – INTEGRACJA KLAS IV Stanica ZHP Polewicz

Dnia 4 października br, uczniowie klas 4 wraz z wychowawczyniami – J.Byks i M.Zawadzką, oraz wspierani przez Panią Pielęgniarkę – M.Mikulską wyruszyli w pierwszą w tym składzie wycieczkę.

Rozpoczęliśmy od przypomnienia zasad regulaminu wycieczki i omówienia zasad „prawdziwego turysty”, gdyż był to również sposób na przygotowanie dzieci do współpracy, ale również do wspólnych wyjazdów.

Uczniowie klasy 4a poprzedzili wyjazd klasowymi obchodami Dnia Chłopaka. Chłopcy otrzymali gorące życzenia, wyrażone na własnoręcznie wykonanych przez koleżanki z klasy kartkach, symbolizujących „ męski strój galowy z wąsem” i słodkie upominki. Te chwile upamiętniliśmy klasowymi zdjęciami.

Po dotarciu na miejsce i rozpoznaniu terenu rozpoczęły się zajęcia zorganizowane w formie warsztatów integracyjnych. Zabawy integracyjne z czasem wychodziły coraz lepiej, gdyż dzieci uzmysławiały sobie, jak ważna jest współpraca, komunikacja i chęć do zabawy.

Drugim elementem była gra terenowa, a dzieci podzielone na 7 grup, w których każdy uczestnik miał w niej określone funkcje, realizowały zadania na 6 stanowiskach, wykonując przy tym mapę przebytej trasy. Zakończeniem gry była prezentacja grup, zawierająca: nazwę grupy, okrzyk, funkcje członków, historię leśnego skarbu oraz piosenkę. Wszystkie grupy zaprezentowały się pięknie, a uczestniczyli w tym wszyscy, pięknie ze sobą współpracując

Rozpaliliśmy ognisko i przy ognisku zabawy trwały dalej.

W Światowym Dniu Zwierząt, nie mogło zabraknąć również takiego akcentu. Uczniowie z gałązek, szyszek lub z wraz z całą grupą prezentowali postacie wylosowanych zwierząt.

Nasza wspólną obecność uwieczniliśmy na plakacie pięknie ujmującym cel wycieczki.

Na zakończenie, gdyż zapas sił jeszcze wykorzystany, bo jak sami uczniowie to określili, że są „bogaci w energię”, rozegrano grę w „chorągiewki”. Była to okazja do starcia klasa, na klasę…wynik trudny do sprawiedliwego rozsądzenia

Za słodki poczęstunek, przekąski logistyczne wsparcie serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, a szczególnie Pani Wąsik
Dzień był szczególnie udany, nastrój dopisywał, a piękna mimo prognoz pogoda pozwoliła wykorzystać walory miejsca i lasu.

Organizatorki – J.Byks i M.Zawadzka

Wycieczka – warsztaty integracyjne – INTEGRACJA KLAS IV Stanica ZHP Polewicz