„Babę zesłał Bóg” – obchody Dnia Kobiet 2023

Dzień kobiet to doskonała okazja, by wyrazić wdzięczność, okazać miłość i sympatię naszym bliskim mamom, babciom, siostrom, przyjaciółkom oraz wszystkim kobietom, które są wokół nas. Tego dnia Panowie szczególnie doceniają Kobiety i zdają sobie sprawę z tego, że świat bez kobiet byłby smutny, nudny i nijaki.

W tym roku ten wyjątkowy dzień świętowaliśmy na wesoło. Najpierw chłopcy  w klasach rozdawali drobne upominki swoim koleżankom oraz uczącym ich Paniom,. Następnie wszyscy zebrali się na szkolnym holu by obejrzeń krótki montaż słowno-muzyczny w wykonaniu – jak to sami określili Panowie – płci „brzydkiej”.

Występ rozpoczął się od przywitania wszystkich zgromadzonych. Tegorocznym konferansjerem był uczeń klasy ósmej – Rafał Majsterek, który przybliżył nam historię Dnia kobiet i przedstawił kilka ciekawostek o płci pięknej. Następnie na scenie pojawili się chłopcy z klas ósmych i siódmej, którzy od stóp do głów zamienili się w baletnice i wykonali „Taniec małych łabędzi” do wszystkim dobrze znanej muzyki Piotra Czajkowskiego. Po wspaniałym występie chłopców na scenie wystąpiła uczennica klasy ósmej – Zofia Krawczyk, która swoim mocnym i zdecydowanym głosem przypomniała nam w piosence, że „Babę zesłał Bóg”. Finałem montażu było wykonanie utworu Andrzeja Rosiewicza „Najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny”. W rolę wokalisty wyśmienicie wcielił się Stanisław Przybysz, który na scenie nie występował sam. U jego boku pojawiły się kobiety wszystkich nacji wymienianych w piosence. W rolę kobiet natomiast wcielili się rewelacyjnie ucharakteryzowani chłopcy z klas ósmych i siódmej. Swoimi strojami oraz makijażem doskonale oddali charakter oraz wygląd każdej narodowości. Podczas występu widzom uśmiech nie schodził z twarzy, a wszyscy radośnie klaskali w rytm muzyki. Po tej „bombie witaminowej” Panowie złożyli wszystkim Paniom, dziewczynom i dziewczynkom najserdeczniejsze życzenia oraz zaśpiewali gorące „Sto lat”.

Na zakończenie głos zabrała Pani Dyrektor – Agnieszka Szczypek, która również złożyła serdeczne życzenia wszystkim kobietom. Korzystając z okazji obecności wszystkich klas, Pani Dyrektor wraz z Panią Anetą Ornat wręczyły każdej klasie dyplomy z podziękowaniami za uczestnictwo w akcji „Góra Grosza”, a wygrane klasy otrzymały ciekawe nagrody w postaci voucherów z przywilejami, które mogą wykorzystać na wybranych przez siebie lekcjach.

„Babę zesłał Bóg” – obchody Dnia Kobiet 2023
Skip to content