PASOWANIE UCZNÓW KLAS I NA CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

W dniach 24.01.2023 (kl.1a) oraz 27.01.2023 (kl. 1b) w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelnika.

Ta coroczna, tradycyjna uroczystość ma na celu  propagowanie czytelnictwa, przyjęcie nowych uczniów do grona czytelników, ukazanie sposobu spędzania wolnego czasu, jakim jest czytanie książek oraz realizację projektu Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”.

Bibliotekarki panie Anna Kuszpit-Całka i Grażyna Błażejczyk zapoznały uczniów z zasadami obowiązującymi w bibliotece, omówiły układ książek na półkach oraz dokonały prezentacji książek dla najmłodszych. Po odczytaniu roty pasowania każdy pierwszoklasista został pasowany specjalną zakładką. Następnie dzieci dostały karty biblioteczne oraz pamiątkowe książki z projektu „Mała książka – wielki człowiek”. Na zakończenie każdy uczeń wypożyczył swoją pierwszą książkę ze szkolnej biblioteki.

PASOWANIE UCZNÓW KLAS I NA CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI SZKOLNEJ