Drzewa dla Ziemi – sadzenie lasu

29 kwietnia 2016 roku uczniowie klasy 2b Szkoły Podstawowej  w Michałówce wzięli udział w pieszej wycieczce edukacyjnej,  podczas której sadzili  las w ramach projektu ekologicznego realizowanego przez Zespół Szkół w Michałówce  przy współpracy z firmą Akzo Nobel  i Nadleśnictwem Garwolin.  Akcją sadzenia drzew kierował pan leśniczy Piotr Goliszewski, który  wskazał klasie teren do zalesienia, zapewnił sadzonki sosny, narzędzia oraz wyjaśnił i pokazał dzieciom jak sadzić drzewa.   Uczestnicy zostali  podzieleni na grupy. Każda grupa otrzymała kostury oraz sadzonki sosny i z pomocą pana leśniczego zabrali się do pracy. Uczniowie bardzo się starali oraz  współpracowali ze sobą podczas sadzenia. Celem wycieczki było podniesienie świadomości ekologicznej uczniów, wspólna integracja i współpraca podczas wykonywania zadań, kształtowanie emocjonalnej więzi z przyrodą, uwrażliwienie na jej piękno oraz konieczność jej poszanowania,  uświadomienie dzieciom roli jaką w życiu człowieka i zwierząt odgrywa las: „produkcja” świeżego powietrza, prawidłowe ukształtowanie terenu, ochrona przed wysuszeniem gleby, schronienie dla zwierząt, poznanie przyrody poprzez aktywny i bezpośredni kontakt z nią i jej zjawiskami.

DSCN3489 DSCN3482 DSCN3461 DSCN3447 DSCN3433 DSCN3405 DSCN3387 DSCN3382 DSCN3372

Drzewa dla Ziemi – sadzenie lasu