Hej ho, do szkoły by się szło!

4 września 2017 r. uczniowie naszej szkoły rozpoczęli kolejny rok szkolny. Spotkanie ze szkołą poprzedziła uroczysta msza święta sprawowana przez ks. Piotra Wasyljewaw Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Miętnem. Następnie uczniowie udali się do szkoły, gdzie rozpoczął się apel. Montaż słowno-muzyczny przygotowały klasy szóste pod opieką wychowawców: p. Jadwigi Byks i p. Pauliny Jaworskiej. Młodzi aktorzy życzyli wszystkim uczniom (w szczególności klasom pierwszym szkoły podstawowej i tegorocznym gimnazjalistom przystępującym do zewnętrznego egzaminu) samych piątek, a nauczycielom-owocnej współpracy z wychowankami. Uczniowie prezentując zabawne scenki kabaretowe i piosenki, ukazujące szkolną rzeczywistość, podbudowali samopoczucie publiczności, zachęcając koleżanki i kolegów do pracy w nowym roku szkolnym. Pani Dyrektor Agnieszka Szczypek w swoim przemówieniu życzyła uczniom wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Przecinając czerwoną wstęgę z pomocą uczniów, uroczyście rozpoczęła rok szkolny 2017/2018. Następnie uczniowie udali się do sal lekcyjnych na pierwszą lekcję wychowawczą.

Hej ho, do szkoły by się szło!