Pierwszy Dzień Wiosny uczniów klas 7-8

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przygotowała w tym roku dla uczniów klas 7 i 8 szkół z terenu gminy Garwolin wspaniałe atrakcje w ramach obchodów pierwszego dnia wiosny.

Zebranych na auli Zespołu Szkół w Miętnem uczniów oraz ich opiekunów serdecznie powitała przewodnicząca GKRPA pani Irena Skwarek. Głos w kierunku młodych ludzi zabrali wójt Marcin Kołodziejczyk oraz starosta Mirosław Walicki, włodarze gminy i powiatu.
Wszyscy wspólnie obejrzeli spektakl profilaktyczny w wykonaniu grupy teatralnej Melonik ze Szkoły Podstawowej im. Juliana Tuwima w Trąbkach pod kierunkiem pani Izabeli Dziwiszek. Następnie zostali zapoznani z bogatą ofertą szkoły w Miętnem. Ósmoklasiści zostali zaproszeni do kontynuacji nauki w murach tej placówki.

Na siódmo- i ósmoklasistów czekała moc atrakcji. W budynku szkoły pod okiem profesjonalistów odbyły się warsztaty i pokazy szkoły tańca Street Dance oraz ju-jitsu. Na wszystkich czekał też poczęstunek – płonące naleśniki i kolorowe koktajle. W dworku uczniowie mogli wziąć udział w grze terenowej, podczas której m.in. strzelali z łuku czy jeździli na gokardach. Były również: stoisko dietetyczki i możliwość wykonania analizy składu ciała, stoisko kosmetyczki, stoisko Gminnego Centrum Animacji Kultury w Sulbinach, gdzie malowano na szkle oraz pokaz pierwszej pomocy. Na chętnych czekał poczęstunek ze Zdrowego Garwo. Ostatnim punktem na mapie atrakcji był „balon”, a w nim gry i zabawy sportowe.

Mamy nadzieję, że tak rozpoczęta wiosna będzie dla każdego czasem pełnym przyjemnych atrakcji, sportowej aktywności i pozytywnej energii.

Pierwszy Dzień Wiosny uczniów klas 7-8