Informatyczny sukces naszego ucznia w projekcie „100 szkół z Ligą Niezwykłych umysłów”.

Nasza szkoła uczestniczy w projekcie „100 szkół z Ligą Niezwykłych umysłów”. Jest on realizowany we współpracy z Fundacją Liga Niezwykłych Umysłów z Wrocławia. Jest to projekt przeznaczony dla uczniów klas VII Szkoły Podstawowej oraz klas II-III Gimnazjum. Jego celem jest zachęcanie młodych ludzi do nauki programowania.

Nauka połączona jest z zabawą i rywalizacją. Uczniowie mają darmowy dostęp do webowej platformy, na której w dogodnym dla siebie czasie, uczą się współczesnych języków programowania. Rozwiązując zadania zdobywają dla siebie i szkoły punkty. Okazało się, że w miesiącu marcu, uczeń naszej szkoły – Marcin Szopa z kl. VIIb zajął II miejsce w rankingu ogólnopolskim. GRATULUJEMY!

Do projektu przystąpiło siedmiu uczniów naszej szkoły. Jeśli masz ochotę dołączyć do Ligi Niezwykłych Umysłów, to zgłoś się do koordynatora projektu. Liczymy na Twoje zaangażowanie. Informacje na temat projektu dostępne są na stronie internetowej: http://lnu.org.pl/.

„SIĘGNIJ PO MOC! Nie pozwól, by maszyny zawładnęły Tobą. Nagnij je do swojej woli.”

Ucz się programowania, by zmieniać przyszłość.

Koordynator projektu – Stanisław Poświata