Wokalne sukcesy naszych uczniów

Przełom października i listopada to czas, kiedy organizowane są w naszym powiecie festiwale pieśni patriotycznych. Co roku nasi wokalnie utalentowani uczniowie biorą w nich udział i zawsze wracają    z nagrodami. Tak było i w tym roku.

Dnia 31 października odbył się Powiatowy Festiwal Piosenek i Pieśni Patriotycznych „Melodie wolności” organizowany przez CSiK w Garwolinie. W tym festiwalu udział wziął zespół wokalny w składzie: Antonina Baduchowska, Kinga Dziubak, Antonina Kąkol, Zofia Grzegrzółka oraz Oskar Ciepliński. Zespół zaśpiewał utwór „Modlitwa Katyńska-Cisza”.

W solowych występach zaprezentowały się również Antonina Baduchowska z utworem „Biały krzyż” oraz Antonina Kąkol w utworze „Rozkwitały pąki białych róż”.

Festiwal zakończył się dla nas sukcesem, ponieważ zespół wokalny zajął I miejsce, pokonując 30 innych uczestników. Uczniowie otrzymali nagrodę w wysokości 300 zł.

Na tym nie koniec, ponieważ 9 listopada w Dworku w Miętnem odbył się Powiatowy Festiwal Piosenki Patriotyczno-Religijnej organizowany przez Zespół Szkół nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie oraz Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem. W tym festiwalu wzięli udział tylko soliści:

w kategorii klas 4-6 : Kinga Dziubak wystąpiła z piosenką „Gawęda o miłości ziemi ojczystej”, Zofia Grzegrzółka zaśpiewała utwór „Miejcie nadzieję”, Oskar Ciepliński wystąpił z piosenką „W cieniu Twoich rąk” –  wszyscy nasi uczniowie otrzymali wyróżnienie.

W kategorii klas 7-8: Antonina Baduchowska wyśpiewała I miejsce, prezentując piosenkę „Biały krzyż”.

Należy zaznaczyć, że do tego Festiwalu zgłosiło się niemalże 70 uczestników w dwóch kategoriach wiekowych, tak więc konkurencja była bardzo duża.

Do obydwu festiwali uczniowie byli przygotowani przez Panią Ninę Borkowską.

 

 

 

Wokalne sukcesy naszych uczniów
Skip to content