XXIII Dzień Papieski w szkole im. Orła Białego w Michałówce

” Jan Paweł. Cywilizacja życia” – to hasło przewodnie XXIII Dnia Papieskiego, które odnosi się do jego nauczania dotyczącego wartości życia ludzkiego i obrony życia oraz innymi kwestiami etycznymi. To hasło było szczególnie ważne w kontekście jego pontyfikatu, gdzie starał się wpłynąć na dyskusję publiczną i kształtować politykę publiczną, aby promować te wartości. Ten dzień ma skłaniać nas wszystkich do tego, że powinniśmy dbać o innych ludzi, pomagać im i chronić ich, żeby każdy mógł szczęśliwie żyć.
Z tej okazji 25.10.2023r. chętni uczniowie klas I-VI naszej szkoły pod kierunkiem nauczyciela religii Agnieszki Zawadki przygotowali przedstawienie artystyczne, a w nim zaprezentowali kilka scen z życia Papieża, które zdarzyły się naprawdę. Przedstawienie uświetnił występ muzyczny młodszych uczniów z klas trzecich i Zofii Grzegrzółki z klasy VI B, która zagrała na skrzypcach ulubiony utwór Ojca Świętego. Ten dzień był wdzięcznością i łącznością duchową z Ojcem Świętym Janem Pawłem II oraz Jego nauczaniem.

XXIII Dzień Papieski w szkole im. Orła Białego w Michałówce