Wycieczka do Warszawy – 14.04.2016 r.

W dniu 14.04.2016 r. uczniowie z klasy VI a, VI b i I b gimnazjum uczestniczyli w całodniowej wycieczce do Warszawy. Opiekunami były panie: Agnieszka Szczypek, Anna Osiak, Jolanta Kubara. Program wyjazdu obejmował zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego, wystawy czasowej „Titanic” w Pałacu Kultury i Nauki oraz obejrzenie seansu filmowego w kinie Cinema City.

Zarówno muzeum, jak i wystawa umożliwiły uczniom bliskie spotkania z historią. Wspaniały przekaz informacji oparty na faktach, wspomnieniach i zgromadzonych pamiątkach, a także zastosowanie nowoczesnych technik audiowizualnych doskonale przybliżyły młodemu pokoleniu wydarzenia z 1912 i 1944 roku. Po sporej dawce edukacji historycznej nadszedł czas na przygodę z fantastyką, dzięki seansowi filmowemu „Batman v Superman: Świt Sprawiedliwości”.

Bogatsi o nowe doświadczenia i pełni wrażeń uczniowie bezpiecznie powrócili do domów.

Wycieczka do Warszawy – 14.04.2016 r.