Mali ratownicy z Michałówki w ścisłym Finale VIII Ogólnopolskiego Konkursu „Ratujemy i Uczymy Ratować”

11 czerwca 2019 roku w Warszawie odbył się Finał Konkursu Ratujemy  i Uczymy Ratować WOŚP,  w którym czwórka uczniów klasy 1b reprezentowała naszą szkołę.Tosia Nowak, Hania Leszek, Staś Górski i Tymon Krasucki mieli do  wykonania  15 różnych zadań, które były umieszczone w najciekawszych punktach Warszawy. Rywalizacja przebiegała w formie gry miejskiej. Wyruszyliśmy z Placu Europejskiego, aby przez kilka godzin wykonywać zadania konkursowe. Byliśmy na Dworcu Centralnym, w Pałacu Kultury i Nauki,  Muzeum Dzieci,  Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Powstania Warszawskiego,  Muzeum Kolejnictwa,  Muzeum Nurkowania, na stacji metra, w ogrodach UW i na Niewidzialnej Wystawie. Wszędzie czekały na nas niespodzianki. Niektóre były bardzo zaskakujące. Liczył się refleks, ale i dokładność wykonywania zadań. Podczas przemieszczania się tramwajami i metrem korzystaliśmy z mapy ćwicząc swoją orientację w terenie. Nasza szkoła w finałowej piętnastce uzyskała 7 miejsce.  Przyjechaliśmy z pucharem i mnóstwem nagród, które przydadzą się nam w codziennej nauce.

Bożena Urbańska