Konkurs na projekt najlepszej wycieczki szkolnej do krajów angielskojęzycznych

W drugim semestrze roku szkolnego 2022/23 w naszej szkole w klasach 5a, 6a i 6b odbył się konkurs na projekt najlepszej wycieczki szkolnej do krajów angielskojęzycznych. Koordynatorem tego konkursu była Pani Beata Łącka.

Zasady konkursu były następujące:

• projekt musi być napisany po angielsku
  • zaproponowane miejsca muszą zawierać opis tego miejsca, zdjęcia i powód dlaczego jest to warte odwiedzenia
  • forma przedstawienia projektu jest dowolna
  • projekt może być indywidualny lub grupowy.

Uczniowie pracowali cały semestr nad tym projektem. Wymieniali pomiędzy sobą pomysły, konsultowali formę przedstawienia projektu i poprawność językową.

Pod koniec maja projekty zostały oddane do oceny pod względem poprawności językowej i przedstawione do konkursu.

W konkursie wzięli udział następujący uczniowie (według kolejności przedstawionych miejsc:

Klasa 5a:

Projekt: School Trip to the UK

Kinga Dziubak, Natalia Lach, Antonina Kot, Zofia Wasilewska, Wiktoria Adamczyk, Zofia Zuchniak, Maciej Szyćko, Kacper Wożniak, Kamil Szopa, Kinga Mucha, Alicja Gniadek, Jan Górka, Antoni Świdecki

Klasa 6a:

Projekt: Trip to London

Alicja Klinert, Maja Grzonkowska, Zofia Wesołowska, Dominika Nowak, Maja Cubrzyńska, Antonina Baduchowska, Piotr Głaszczka, Bartosz Rozum, Nikodem Rękawek, Kacper Piesio

Projekt: London, St. James’s Park

Nina Szutnik

Projekt: Imperial War Museum

Michał Kalinowski

Julian Świeczka

Klasa 6b:

Projekt: Our School Trip to California

Aleksandra Piłka, Maja Mróz, Miłosz Rękawek, Malina Wójcik, Weronika Miętus

Projekt: School Trip to New York State

Dorota Moch

Zwyciężczynią konkursu została propozycja wycieczki przedstawiona przez uczennicę klasy 6b, Dorotę Moch.

Projekt zawiera propozycję pięciodniowej wycieczki do stanu New York w Stanach Zjednoczonych. Każdy proponowany dzień wycieczki jest opisem miejsc wartych zobaczenia. Praca została bardzo ciekawie wykonana pod względem plastycznym.

W poniedziałek, 12 czerwca, został ogłoszony wynik konkursu. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni słodyczami prosto ze Stanów Zjednoczonych. Zwyciężczyni Konkursu, Dorota Moch otrzyma nagrodę książkową (po angielsku 😊). Nagrody ufundowała Pani Beata Łącka.

Konkurs na projekt najlepszej wycieczki szkolnej do krajów angielskojęzycznych