ZAKOŃCZENIE ROKU  SZKOLNEGO 2022-2023

Dzieci rodzą się ze skrzydłami, nauczyciele pomagają im je rozwinąć.

Janusz Korczak

Dnia 23 czerwca 2023r. o godzinie 10:30 w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Michałówce odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego. Wzruszający moment pożegnania ósmoklasistów przygotowali uczniowie klas 5a i 7 pod kierunkiem pań Anny Kuszpit-Całki i Agnieszki Burno. Uczniowie powitali Dyrekcję, zaproszonych gości, rodziców oraz kończących szkołę kolegów i koleżanki.
Pani Dyrektor Agnieszka Szczypek w swoich słowach wspomniała mijający rok szkolny, z uznaniem wypowiedziała się o sukcesach uczniów oraz ich osiągnięciach. Ósmoklasistom życzyła wszystkiego najlepszego w kolejnym etapie edukacyjnym.

Pan Wójt Marcin Kołodziejczyk w swoim przemówieniu wspomniał swoje lata szkolne i życzył uczniom udanych wakacji, zaś absolwentom sukcesów w nowej szkole.

Scenariusz pożegnania nawiązywał do różnorodnych jak kwiaty i zioła charakterów uczniów, do ich wyjątkowości oraz idywidualnych osiągnięć. Piękne piosenki Chwytam wiatr oraz Biegnij przed siebie zaprezentowały, przygotowane przez panią Ninę Borkowską, uczennice – Kinga Dziubak, Alicja Korba, Wiktoria Adamczyk, Antonina Kąkol oraz Antonina Baduchowska.

Wzruszający był moment pożegnania przez ósmoklasistów. Igor Dróżdż oraz Anna Grzegrzółka skierowali w stronę zebranych wiele ciepłych słów, które zostaną w naszej pamięci. Przysłowiową wisienką na torcie było wykonanie utworu Sanah Nic dwa razy przez ósmoklasistki – Aleksandrę Błażejczyk, Maję Kąkol i Zofię Krawczyk.

Dopełnieniem całości był moment tradycyjnego wręczenia pożegnalnych upominków dla naszych absolwentów. Siódmoklasiści wykonali własnoręcznie zakładki do książek z logo szkoły i sentencją Czerp z innych, ale nie kopiuj ich. Bądź sobą. (Michel Quoist)

Pani Dyrektor wraz z Panem Wójtem wręczyła uczniom nagrody książkowe oraz statuetki i dyplomy.

Bardzo wymowną dekorację w myśl hasła Tu rozwinęliście skrzydła przygotowała pani Monika Mikulska.

Ostatni dzwonek zakończył uroczystość i rozpoczął wakacyjną przerwę.

ZAKOŃCZENIE ROKU  SZKOLNEGO 2022-2023