Obchody Światowego Dnia Ziemi w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Michałówce w roku szkolnym 2023/2024

22 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi, w związku z czym podjęliśmy szereg działań edukacyjnych.

• Uczniowie klas 1-2 bawili się z kolorowankami i rebusami.
  • Uczniowie klas 3 w ramach warsztatów poznali technikę papieru czerpanego i samodzielnie stworzyli ekologiczne, oryginalne karteczki do wykorzystania na kolejnych zajęciach plastycznych w tych klasach.
  • Uczniowie klas 4 rozwijali plastycznie a klas 5 literacko, myśli i słowa ujęte w cytatach znanych w świecie osób, ukazujące problemy naszej planety.
  • Uczniowie klas 6-8 wzięli udział w etapie szkolnym Gminnego Konkursu Wiedzy Przyrodniczej.
  • Na korytarzach szkolnych pojawiły się gazetki o tematyce ekologicznej, a na drzwiach klasopracowni uczniowie umieścili „do poczytania” różne ciekawe informacje dotyczące zagrożeń Ziemi.
  • Uczniowie klas 3 i 7 dodatkowo stworzyli piękne kompozycje lasu malowane farbami, które również zdobiły korytarze naszej szkoły.

Działania były prowadzone we współpracy z wychowawcami klas 1-2 oraz nauczycielkami Ewą Czajką, Moniką Mikulską, Anną Osiak i Bożeną Urbańską.

Koordynatorkami akcji były Jadwiga Byks i Agnieszka Wawrzyniak.