XL Konkurs Recytatorski im. Kornela Makuszyńskiego dla dzieci

Konkurs Recytatorski im. Kornela Makuszyńskiego jest jednym z najstarszych i najbardziej znanych wydarzeń przeznaczonych dla dzieci. Tegoroczna edycja –  już czterdziesta –  miała miejsce w kwietniu. Jak zawsze uczniowie najpierw zaprezentowali  się na etapie szkolnym. Fragment prozy i wiersz przed szkolną komisją recytowali: Małgorzata Ostrowska i Daria Pokorska z kl.3a, Oskar Ciepliński z kl.4a, Gabriela Dębska, Hanna Kowalska, Barbara Piłka i Lena Wielgosz z kl.4b, Antonina Nowak i Wiktoria Wilary z kl.6b, Antonina Baduchowska i Emilia Kałaska z kl.7a oraz Julia Korba z kl.8. Do etapu gminnego, który miał miejsce w Jagodnem, w Filii Biblioteki Publicznej zakwalifikowali się: Małgosia w kategorii klas 1-3, Oskar, Basia i Wiktoria w kategorii klas 4-6 oraz Antonina, Emilia oraz Julia w kategorii klas 7-8.  Wszyscy zaprezentowali się wspaniale. Małgosia otrzymała wyróżnienie. Oskar zajął 1. miejsce zaś Antonina 2., tym samym zakwalifikowali się do kolejnego powiatowego etapu. 23 kwietnia w Garwolinie konkurencja była duża. Nasi uczniowie zaprezentowali się wyśmienicie. Talent Tosi zachwycił komisję i zajęła ona 1.  miejsce w swojej grupie wiekowej.  30 kwietnia wystąpi w Siedlcach podczas ostatniego etapu konkursu.
Trzymamy mocno kciuki.
XL Konkurs Recytatorski im. Kornela Makuszyńskiego dla dzieci