OD POMYSŁU DO WYDRUKU W 3D

W dniach od 18.03.2024r. do 22.03.2024r. w naszej szkole realizowany był projekt edukacyjny pod hasłem: „OD POMYSŁU DO WYDRUKU W 3D”. Celem projektu było zapoznanie uczniów z drukiem 3D i modelowaniem w 3D oraz rozbudzanie zainteresowania nowoczesnymi technologiami.

Projekt realizowany był na lekcjach informatyki w klasach I-VIII. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję zapoznać się z modelowaniem w 3D w programie Tinkercad oraz z tworzeniem przedmiotów za pomocą drukarki 3D. Tym razem drukowaliśmy pisanki, które wykorzystaliśmy do przygotowania dekoracji świątecznej.

Zajęcia pozwoliły uczniom prześledzić proces powstawania przedmiotów od pomysłu do wydruku. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i zainteresowaniem  uczestniczyły w tym procesie. Kontakt z nowoczesnymi technologiami dał im wiele radości.

Koordynatorzy projektu: Stanisław Poświata, Agnieszka Burno

OD POMYSŁU DO WYDRUKU W 3D