Sport i środowisko to dla nas wszystko

Początek września był dla naszych uczniów bardzo dobry. Nie dość, że rok szkolny rozpoczął się później niż zwykle, bo 4 września, to jeszcze w środę 6 września oddano do użytku nowe, wyczekiwane boiska. Oficjalne otwarcie zostało połączone z piknikiem ekologicznym.

Środki na budowę boisk pozyskano z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz z własnego budżetu gminy. Uczniowie obserwowali prace przy szkole przez cały poprzedni rok szkolny. Teraz z wielką radością wbiegli na obiekty, aby grać w piłkę nożną, koszykówkę czy poćwiczyć na siłowni zewnętrznej.

Dla naszej szkoły uroczystość przekazania nowych boisk była niezwykle ważna, bo mimo ogromnych talentów sportowych, brakowało nam odpowiednich obiektów.

• Dla naszej szkoły tematy o ekologii oraz dbałości o swoje zdrowie, a więc sport, to są rzeczy bardzo istotne. Udało nam się wybudować w przeciągu roku przepiękne boiska i podczas akcji ekologicznej, wspólnie otworzyliśmy dwa piękne boiska, bieżnię, skocznię, także obiekty, które będą służyły naszym uczniom następne pewnie 40 lat, bo tyle na te obiekty czekaliśmy... – powiedziała pani dyrektor Agnieszka Szczypek.

Wiele ciepłych słów i życzeń w stronę zebranej społeczności szkolnej skierowali zaproszeni goście:

posłowie Iwona Kurowska i Grzegorz Woźniak, wicestarosta Marek Ziędalski, prezes Oddziału ZNP w Garwolinie Halina Poszytek, wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk, Przewodnicząca Rady Rodziców Anna Lewandowska, a także wykonawca inwestycji Łukasz Soczewka. Do swoich słów dołączyli prezenty – piłki, które na pewno będą wykorzystane podczas lekcji wychowania fizycznego. Nowe boiska zostały poświęcone przez proboszcza miętnieńskiej parafii ks. kan. Grzegorza Kamińskiego.

Zebrani na uroczystości podziwiali talenty uczniów naszej szkoły, którzy zaprezentowali się w pokazach gimnastycznych oraz montażu słowno-muzycznym o tematyce ekologii i spotru. Mimo krótkiego czasu na przygotowaie, młodzież jak zawsze nie zawiodła i została nagrodzona gromkimi brawami.

Następnie, dzięki dofinansowaniu środkami Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszwie, uczniowie naszej szkoły uczyli się poprzez zabawę podczas pikniku ekologicznego. Przygotowano stanowiska dotyczące, m.in. wirtualnej rzeczywistości, dbałości o środowisko, odnawialnych źródeł energii, sadzenia roślin przeciwsmogowych czy ekobiżuterii. Inni w tym czasie brali udział w sportowych rozgrywkach na nowych boiskach lub ćwiczyli na urządzeniach siłowni zewnętrznej.

To był dzień pełen wrażeń, emocji oraz nauki i zabawy.

Sport i środowisko to dla nas wszystko