Uczniowie uczcili 11.rocznicę nadania szkole imienia Orła Białego

W dniu 20 maja 2022 r. odbyła się akademia z okazji 11. rocznicy nadania Szkole Podstawowej w Michałówce imienia Orła Białego. Tym razem, na scenie, zaprezentowali się uczniowie klas czwartych. Przypomnieli zebranym, dlaczego społeczność szkolna zdecydowała 2011 roku o wyborze tego imienia. Recytując wiersze i śpiewając pieśni, odwoływali się do takich wartości, jak: patriotyzm, ojczyzna, rodzina, szkoła. Przekazali również przesłanie dla uczniów zaczerpnięte ze słów wielkiego Polaka-Kardynała Stefana Wyszyńskiego-Prymasa Polski:

Tylko orły szybują nad graniami i nie lękają się przepaści, wichrów i burz. Musicie mieć w sobie coś z orłów-serce orle i wzrok orli ku przyszłości ! Musicie ducha hartować i wznosić, aby móc, jak orły przelatywać nad graniami w przyszłość naszej Ojczyzny. Będziecie wtedy mogli, jak orły przebić się przez wszystkie dziejowe przełomy, wichry i burze nie dając się spętać żadną niewolą. Pamiętajcie-orły to wolne ptaki, bo szybują wysoko. […] – Pamiętajcie, że i Wy jesteście z pokolenia orłów. Niech to będzie dla Was znakiem, programem i ukazaniem drogi. […] „Wylęgajcie się” wszyscy na ziemi polskiej, która jest „gniazdem orłów” dla przyszłych pokoleń. W ramionach Jasnogórskiej Pani, Waszej Najlepszej Matki i Królowej Polski, szybujcie wysoko ku przyszłości Ojczyzny i Kościoła.

Uroczystość była wspaniałą okazją do zaprezentowania przez uczniów swoich talentów recytatorskich, wokalnych i muzycznych.

Dziękujemy wszystkim dzieciom, które zaangażowały się w przygotowanie akademii i gratulujemy wspaniałego występu. Serdeczne podziękowania kierujemy do Pana Tomasza Śwideckiego–taty ucznia klasy IVa, który uświetnił występ grą na gitarze.

Agnieszka Burno, Edyta Witak, Stanisław Poświata

Uczniowie uczcili 11.rocznicę nadania szkole imienia Orła Białego