Uczymy Dzieci Programować. Rodzina naszych Ozobotów powiększyła się.

W miesiącach od marca do czerwca 2019 roku uczniowie klasy I b uczestniczyli w programie ogólnopolskim „Uczymy Dzieci Programować”. Do zadań, które wykonywaliśmy używaliśmy maty do kodowania, kubeczków, krążków edukacyjnych, które pomagali wykonać nam uczniowie Gimnazjum oraz oczywiście robotów edukacyjnych i tabletów. Wykonaliśmy 14 zadań włączanych do codziennych edukacji oraz dwa wyzwania: jedno w marcu „Tydzień z technologią” oraz drugie w maju: „Dzielimy się radością programowania”. Ostatnie wyzwanie miało na celu pokazać, jak przyjemnie można się bawić i uczyć z elementami kodowania. Do naszej zabawy zaprosiliśmy uczniów klasy I c, którzy razem z nami wykonywali jedno z zadań oraz nauczycieli podczas warsztatowej lekcji otwartej.

Za realizację marcowego i majowego wyzwania zostaliśmy nagrodzeni przez Organizatora Programu nagrodami rzeczowymi: krążkami matematycznymi do maty oraz robotem edukacyjnym Ozobotem Evo, który wchodzi w interakcje z otoczeniem i samodzielnie podejmuje decyzje.

Wychowawca klasy I b- Bożena Urbańska

Uczymy Dzieci Programować. Rodzina naszych Ozobotów powiększyła się.